KafeTürk


KafeTürk Paylaşım MeRKeZi
 
AnasayfaMeGaPoRTaLSSSAramaKayıt OlGiriş yapDost Siteler

Haydi Fenercell e geçelim!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ByMeGa
Admin
Admin
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 488
Nerden : KoNyA-KarAmaN
Lakap :
Başarı Puanı: 1488
Kullanıcı profilini gör http://www.tuning70.net
MesajKonu: Haydi Fenercell e geçelim! Salı Şub. 24, 2009 10:26 am

Ana sponsoru GSM operatörü Avea ile mobil telekomünikasyon işbirliğine giden Fenerbahçe Kulübü, “Fenercell”i taraftarlarının kullanımına sundu..

Fenercell, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen organizasyonda basına tanıtıldı.
Organizasyonunda Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı, Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve Avea Üst Yöneticisi Cüneyt Türktan tarafından işbirliği anlaşması da imzalandı. Toplantıda Avea Segment Yönetim Direktörü Tunç Berkman, Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Hakan Demir, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler de bulundu.
-HEDEF 1 MİLYON ABONELİK, 20 MİLYON TL BRÜT GELİR-
Kendini finanse edecek bir model üzerine kurulduğu ifade edilen projede Fenerbahçe’nin hedefi 1 milyon abone ve yıllık 20 milyon TL brüt gelire ulaşmak.
Fenercell tarifesi avantajlarından faydalanmak isteyen Fenerbahçe taraftarları, isterlerse mevcut numaralarını kullanmaya devam edebilecek. Taraftarlar, Fenercell markalı yeni bir SIM kart ile hangi mobil operatörden olursa olsun mevcut numaralarını, ön kodu dahil Avea’ya taşıyarak Fenercell’li olabilecek.
Fenercell aboneleri, telefon görüşmesi, SMS, MMS, mobil internet ve tüm diğer katma değerli servisler gibi, standart GSM hizmetlerinin tamamından faydalanabilecek. Fenercell, tüm Avea, Türk Telekom ve Fenerium bayilerinde satışa sunuldu.
Fenercell’i tercih eden abonelerin SIM kartlarında özel Fenercell logosu yer alacak ve telefonların ekranlarında Fenercell yazacak.
Avantajlı tarifeleri, paketleri ve kampanyalarla taraftarın karşısına çıkmaya hazırlanan Fenercell’in en önemli özelliklerinden birinin de Fenerbahçe’ye özel hizmetleri sunması olacağı ifade edildi.
Fenercell, Fenerbahçe’yi ilgilendiren video görüntülerinden, maçlardan, özel enstantanelere kadar, pek çok özel görüntüyü abonelerin cep telefonlarının ekranlarına taşıyacak. Fenercell’li olmak isteyen taraftarlar abone olmak için faturalı ya da faturasız hat seçenekleri arasında tercih yapabilecek.
Bu arada tanıtım toplantısının sonunda, üzerlerinde sırtında Fenercell yazan formalarla sahneye çıkan futbolcular, sahnede medya mensuplarına görüntü verdikten sonra kendilerinin de rol aldığı reklam filmini, büyük bir neşeyle izledi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Fenercell ile mobil iletişim alanında bir ilke imza atarak, mobil telekom sektörüne öncülük edecek bir projeyi başlattıklarını söyledi.
Fenercell’in, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Koç, Avea ile 7 yıldır devam eden stratejik ortaklıklarını, Türk Telekom’un da katılımıyla 2013 yılına kadar uzattıklarını hatırlatarak, bugün bu birlikteliği yeni bir işbirliği ile farklı bir boyuta taşıdıklarını belirtti.
Fenercell girişiminin sadece kulüpler için bir ilk değil, aynı zamanda bu sektör için de bir ilk olacağının altını çizen Koç, ”Başkanımız Aziz Yıldırım güçlü bir ekonomik yapıya sahip olmadan sportif başarıların kalıcı olamayacağını savunmuştu. Bu inanç doğrultusunda yıllar önce başlattığı misyonunu yaptığı doğru hamleler ile sürdürerek Fenerbahçemizin ekonomik gücünün çağ atlamasını sağladı. 2007-2008 sezonu itibarıyla Fenerbahçe, uluslararası denetim firması Deloitte’in yayınladığı Avrupa’nın gelirleri en güçlü 20 takımı arasına girdi. Bizden iki hatta üç misli gelirlere sahip kulüplerin bulunduğu bu listeye girmek ne kadar güç olduysa inanın burada barınmak daha da güç olacaktır” diye konuştu.
Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde sergilenen başarı sayesinde elde edilen 26.7 milyon avroluk rekor yayın gelirine rağmen, Deloitte’in listesindeki en düşük gelirin Fenerbahçe’ye ait olduğunu bildiren Ali Koç, Avrupa kulüpleri ile aralarındaki yayın geliri farkını bir şekilde dengelemeleri gerektiğini vurgulayarak, bu bağlamda sponsorluk ve ticari gelirlerin büyük önem arz ettiğini kaydetti.
Bu listede görüldüğü üzere, Fenerbahçe’nin 56.7 milyon avroluk sponsorluk geliri ile bu alanda Bayern München’in ardından ikinci sırada geldiğini bildiren Koç, ”Ancak bu rakamlar Avrupa kulüplerine yetişmek için yeterli değil” dedi.
Bu noktada Fenercell’in başarısının önem teşkil ettiğini anlatan Koç, şöyle devam etti:
”Fenerbahçe taraftarının yoğun ilgi göstereceğine inandığımız Fenercell ile eğer hedeflediğimiz 1 milyon taraftara ulaşabilirsek, kulübümüze 20 milyon TL gelir kazandırma potansiyelimiz var. Mobil telekom sektöründe hedeflediğimiz başarıyı yakalamanın ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Bu rakamlara dünyada ulaşan sanal operatör sayısı sınırlı, kulüp seviyesinde ise hiç yok. Ancak hedeflediğimiz seviyenin yarısını bile gerçekleştirebilirsek kulübünüze çok büyük katkı sağlamış olacağız.”
Avea Üst Düzey Yöneticisi Cüneyt Türktan ise yaptığı konuşmada, dünyada yaygın olarak sunulan mobil sanal operatörlük öncesi mobil telekomünikasyon işbirliği hizmet modelini Türkiye’de ilk defa kendilerinin hayata geçirdiklerini belirterek, ”Avea olarak her spor alanına destek oluyoruz. Yeni iş modelleriyle de kulüplere sponsorluğun dışında da destek olmayı hedefledik. Bu hizmet modeli sanal operatörlük öncesi mobil telekomünikasyon işbirliği şeklinde ayrı bir model” diye konuştu.

-TUNÇ BERKMAN: ”REKABETÇİ TARİFELER OLACAK”-

Toplantıda yöneticilerin konuşmaları ve imza töreninin ardından soru-cevap bölümüne geçildi.
Avea Segment Yönetim Direktörü Tunç Berkman, fiyat stratejisini nasıl belirleyecekleri sorusuna verdiği yanıtta, mobil sektöründe bu anlamda ciddi bir rekabet olduğunu hatırlatarak, hem faturalı hem de faturasız tarifelerde rekabetçi tarifeleri olacağını ifade etti.
Fenerbahçe Futbol Takımı’nın görüntülerinin, Fenercell abonelerine nasıl ulaştırılacağı konusundaki soruyu yanıtlayan Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Hakan Demir ise dünyadaki örnekleri incelediklerini belirterek, takımla ilgili görüntüleri anında abonelerine ulaştıracaklarını, bu konunun bant genişliğiyle de ilgili bir konu olduğunu, 3G’nin imkanlarıyla daha rahat hareket edeceklerini kaydetti.
Avea Üst Düzey Yöneticisi Cüneyt Türktan, gelir dağılımının nasıl olacağı sorusuna, ”Bu işbirliği, gelir paylaşımı esası üzerine kuruldu. Gelirin belli yüzdesi Fenerbahçe Kulübü’ne kalacak. Fenerbahçe Kulübü de gelir paylaşımı altında pazarlama hizmeti yapacak. Bugün itibarıyla gelir paylaşımı modeli altında bir sistemle çalışacağız” yanıtını verdi.
İsminin neden Fenercell olduğu sorusuna Hakan Demir, ”Taraftarın isteğini öğrenmek için anket yaptık bu isim ön plana çıktı. Bu daha önce üzerinde durulmuş, tescillenmiş bir isimdi” dedi.
Bir soru üzerine de Cüneyt Türktan, Fenercell’in hayata geçmesiyle her futbol kulübünün bunu yapmak isteyeceğini düşündüğünü ifade ederek, ”İleride her halde diğer kulüpler devreye girebilir” dedi. Ali Koç ise konuyla ilgili olarak, diğer kulüplerin de bu sektöre girmesini arzu ettiklerini, bunun kulüplerin taraftarlarının gücünü göstermek açısından da önemli olduğunu kaydetti.
Fenercell’in ne kadarlık bir pazar yaratmasının hedeflendiği sorusunu yanıtlayan Koç, ”Rakamları çok detaylı paylaşmadık. Bunlar ticari sırlardır. Rakamları kabaca paylaştık” dedi.
Bir soru üzerine de Cüneyt Türktan, projeye sanal operatörlük öncesi gelir paylaşımıyla başladıklarını hatırlatarak, ”Şu anda tarifeleri birlikte hazırlıyoruz. Özellikle taraftarlara hitap edecek servisler konulacak. İlk etapta sanal operatörlüğe geçilinceye kadar tamamıyla birlikte bir gelir ortaklığı altında çalışacağız” diye konuştu. Türktan, bu girişimde başarılı olacaklarına çok inandıklarını ifade ederek, ”İnancımız çok büyük olduğu için hedefimizi gayet normal görüyoruz” dedi.
Hakan Demir, Fenerbahçe’nin 20 milyonun üzerinde bir taraftar topluluğuna sahip olmasının en büyük avantajları olduğunu vurgulayarak, ”Avrupa’da futbol kulüplerinin sanal operatörlüğe geçişleri çok yenidir aslında. Dünyada ilklerden birisini gerçekleştirmiş oluyoruz. Önemli bir avantajımız 20 milyonun üzerinde taraftarımız olması. Avrupa’da çok kulübün bu kadar yüksek sayıda taraftarı yoktur. Bu ciddi bir avantajımız. Taraftarlarımızın bize olan koşulsuz bağlılığını doğru kullanabildiğimiz zaman başarılı olmamamız için hiçbir sebep yok” şeklinde konuştu.
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, tanıtım toplantısı öncesinde kahvaltıda kendisine getirilen sözleşmeyi imzalayarak özel hattını Fenercell’e taşıdı.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM: “SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugün hayata geçen Fenercell projesinin, sarı-lacivertli kulübün geleceğinde uzun yıllar yer alacak önemli bir proje olduğunu söyledi.
Fenercell projesi hakkında FB TV’ye açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, bu sayede Fenerbahçe’nin potansiyelinin de ortaya çıkacağını belirtip, taraftarlardan projeye katkı sağlamasını isteyerek, ”Sevgi eylem gerektirir” dedi.
Aziz Yıldırım, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, ”Ali Koç ve yanında çalışanlara teşekkür ediyorum. Önemli bir proje. Fenerbahçe’nin geleceğinde uzun yıllar yer alacak. Her konjonktür değişiminde daha da ileri gidecek bir proje. Yaptıranlara ve Avea’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Projenin Fenerbahçe’ye maddi ve manevi anlamda katkıları olacağını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:
”Fenerbahçe’nin potansiyelini de göreceğiz. Ayrıca Fenercell’le konuşanlar da kazanacak. Burada sadece Fenerbahçeliler alsın, pahalı olsun, kulübe katkı olsun mantığı yok. Bu projenin büyüyeceğine inanıyorum. Biz gelip geçiciyiz. Fenerbahçe’nin marka olarak değerinin artması için böyle projelere gerek var. Fenerbahçe’nin gelirleri kaleminde yayın gelirleri yüzde 10′lara düştü. Yeni projeler de gündeme gelecektir. Fenerbahçe’nin ekonomisi büyüdüğü zaman, Fenerbahçe dünyanın büyük kulüplerinden biri olur. Taraftara her zaman teşekkür ediyoruz. Fenerbahçe için ortaya konmuş bir projedir. Onların katkıları olacaktır. Hep şunu söylüyoruz; sevgi eylem gerektirir.’
<----------ByMeGa Kullanıcısının İmzası---------->

_________________


Kalan yerini, Giden yol'unu iyi bilir...


En son **GeCeCi** tarafından Çarş. Şub. 25, 2009 3:56 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
suzan
B.Üye
B.Üye
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Kadın
Yaş : 25
Kayıt tarihi : 26/07/08
Mesaj Sayısı : 160
Nerden : konya
Lakap : erkek fatma
Başarı Puanı: 1160
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Salı Şub. 24, 2009 8:52 pm

hadi bakalaımm:)
<----------suzan Kullanıcısının İmzası---------->
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
El Nino
Mod.
Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 236
Nerden : karaman
Lakap :
Başarı Puanı: 1236
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Salı Mart 03, 2009 9:01 pm

boşverin fenerceli cimbomcell var ona geçin $m$ bedava 100 konyör yükleyene 1000 kontör hediye Very Happy:D:D
<----------El Nino Kullanıcısının İmzası---------->

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
El Nino
Mod.
Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 236
Nerden : karaman
Lakap :
Başarı Puanı: 1236
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Salı Mart 03, 2009 9:01 pm

gece 12 den $onra bedava
<----------El Nino Kullanıcısının İmzası---------->

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ByMeGa
Admin
Admin
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 488
Nerden : KoNyA-KarAmaN
Lakap :
Başarı Puanı: 1488
Kullanıcı profilini gör http://www.tuning70.net
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Çarş. Mart 04, 2009 10:00 am

salla salla belki tutar Smile
<----------ByMeGa Kullanıcısının İmzası---------->

_________________


Kalan yerini, Giden yol'unu iyi bilir...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
El Nino
Mod.
Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 236
Nerden : karaman
Lakap :
Başarı Puanı: 1236
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Cuma Mart 06, 2009 12:06 am

inşallah be uefa yı alalım avea ya me$a çekecem cimbomlulara bedava ol$un fenerliler bjkalılar ham$iler iki katını öde$in Very Happy:D
<----------El Nino Kullanıcısının İmzası---------->

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
hatice
 B.Mod.
B.Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Kadın
Yaş : 25
Kayıt tarihi : 05/07/08
Mesaj Sayısı : 212
Nerden : Konya
Lakap : hatice
Başarı Puanı: 1212
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Cuma Mart 06, 2009 12:30 am

siz kim uefayı almak kim biz dururken sizemi düştü Smile
<----------hatice Kullanıcısının İmzası---------->
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
El Nino
Mod.
Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Erkek
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 26/04/08
Mesaj Sayısı : 236
Nerden : karaman
Lakap :
Başarı Puanı: 1236
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! C.tesi Mart 07, 2009 1:29 am

bak işte yav kendi kaşındı kızmayın ama liverpool 8 bjeka 0 puhahaha :d:D:D:D:D bjk=fı$$$
<----------El Nino Kullanıcısının İmzası---------->

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
hatice
 B.Mod.
B.Mod.
avatar
Yeni tema ve butonlarımız hayırlı olsun
Üye bilgileri
Cinsiyet: Kadın
Yaş : 25
Kayıt tarihi : 05/07/08
Mesaj Sayısı : 212
Nerden : Konya
Lakap : hatice
Başarı Puanı: 1212
Kullanıcı profilini gör
MesajKonu: Geri: Haydi Fenercell e geçelim! Salı Mart 10, 2009 12:27 am

olabilir her zaman kazancaz die bi şey yok o gün şansız günümüze dek geldi o yüzden 8-0 yenildik gerçi ben maçı seyretmedim ama Smile çaktırma
<----------hatice Kullanıcısının İmzası---------->
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Haydi Fenercell e geçelim!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KafeTürk :: ...:::Spor:::... :: Fenerbahce :: Fenerbahce Haberleri -